Mérkőzéslabdát hárítva, lengyel bajnoka lett Sanghajnak

2023.10.15. 14:51
A negyeddöntőben Marozsán Fábiánt búcsúztató Hubert Hurkacz nyerte a 8,8 millió dollár (3,3 milliárd forint) összdíjazású keménypályás sanghaji férfi tenisztornát.

A 16. helyen kiemelt lengyel játékos a vasárnapi fináléban az ötödik helyen rangsorolt orosz Andrej Rubljovot győzte le három szettben (6:3, 3:6, 7:6), a döntő tiebreaket 10–8-ra megnyerve.

GettyImages-1736995272
Fotó: Getty Images

A mérkőzés teljes egésze alatt mindkét fél magabiztos volt adogatásai mögött, az első játszmában az orosz teniszező egyszer bukta el szerváját, míg Hurkacz hibátlan maradt ezen téren, és be is húzta az első szettet.

A folytatásban fordult a kocka, akkor Hurkacz remegett meg egyetlen alkalommal adogatása mögött, Rubljov pedig ki is használta a lehetőséget, és kiegyenlített. A döntő játszma rövidítésében az orosz teniszező már 5–2-re is vezetett, mégsem tudta lezárni a mérkőzést.

A 2 óra 9 perces találkozón Hurkacz 21 ászt szervált, és a végső rövidítésben 5-6-nál mérkőzéslabdát is hárított.

A 26 esztendős lengyel teniszező pályafutása hetedik ATP-tornáját nyerte, mesterversenyen a 2021-es Miami viadal után győzött ismét.