Godzilla fészkében nem termett babér a vendégeknek

GettyImages-2149460519
2024.04.21. 07:11
Abszolút papírforma-eredményekkel kezdődött az NBA rájátszása. Az alapszakaszban előrébb végző csapatok kivétel nélkül megnyerték a párharcok első mérkőzéseit, még talán a Madison Square Gardenben tartotta magát legjobban a Joel Embiid vezérelte Philadelphia, de végül a legendás csarnokban is győzni tudott a Knicks. Pedig ott még Godzilla is megfordult, sőt szaporodott is...

Szombat este megkezdődött a rájátszás az NBA-ben. A legnagyobb érdeklődés a tavalyi bajnok, a nyugati főcsoportban ezúttal a második kiemelt Denver Nuggets és a 17-szeres győztes, legutóbb 2020-ban bajnok Los Angeles Lakers párviadalának nyitányát kísérte.

A két csapat Denverben találkozott, a Sziklás-hegységben, 1600 méter tengerszint fölötti magasságban, és ez meg is látszott a vendégek játékán. Bár félidőben még 60–57-re vezettek, sőt volt 4937-es előnyük is, a második félidőre az oxigénben szegény légkörben kipukkadtak, és 114103-ra kikaptak. Nikola Jokicsot, az MVP-cím várományosát LeBron James sem tudta megfékezni:

A negyvenedik évét és huszonegyedik NBA-szezonját taposó James remekül kezdett, még tíz méterről is bevert egy hármast!

Két vállra fektetve

A vége felé már felelőtlen triplákkal próbálkozott, sikertelenül. Anthony Davis kitett magáért, egálra hozta ki a Nikola Jokics elleni párharcát.

A negyedik negyedet James a kispadon kezdte, el is húzott 9681-re a házigazda, de innen 9688-ra visszazárkózott a szívós ellenfél. De ez csak egy fellángolás volt, és végül sima, 114103-as-es győzelmet aratott a Nuggets, zsinórban kilencedszer fektette két vállra a dél-kaliforniai alakulatot.

Jamal Murray jól dobta a hármasokat...

A hazai győzelem két legfőbb összetevője az eladott labdák (4/12), a megszerzett lepattanók (49/40) és a sikeres hármasok (15/8) terén mutatkozó különbség volt. És a kiegyensúlyozott csapatteljesítmény:

Filmszerep, nem főszerep

Az ugrógépnek a legnagyobb jóakarattal sem nevezhető Jokics még zsákolt is James feje fölött!

Jokics, a zombori óriás egyébként már filmszerepet is vállalt, ahogy azt a Gru 4 előzetesében láthatjuk:

A másik három mérkőzésen sem született meglepetés, a hazai csapat mindenhol hozta a kötelező győzelmet. Még a Madison Square Gardenben volt a legnagyobb küzdelem, de Joel Embiidnek, a tavalyi MVP-nek és Tyrese Maxey-nek nem igazán voltak segítői. New Yorknak végre van csapata, 2013 óta most először nyerte meg otthon első playoff-meccsét a Knicks. A Hudson River partján reménykednek, hogy 51 év után újra bajnokcsapat alakul...

NBA rájátszás, első forduló, első mérkőzések:

Kelet:

New York Knicks–Philadelphia 76ers 111–104. Legjobb dobók: Brunson és Hart 22-22, McBride 21, Bojan Bogdanovic 13, Anunoby 11, illetve Maxey 33, Embiid 29, Lowry 18, Oubre 10.

Cleveland Cavaliers–Orlando Magic 97–83. Ld.: D. Mitchell 30, Mobley és Allen 16-16, Garland 14, ill. Banchero 24, F. Wagner 18, Suggs 13, M. Wagner és Isaac 10-10.

Nyugat:

Minnesota Timberwolves–Phoenix Suns 120–95. Ld.: Edwards 33, Towns 19, Alexander 18, Gobert 14, Reid 12, ill. Durant 31, Booker 18, Beal 15.

Denver Nuggets–Los Angeles Lakers 114–103. Ld.: Jokics 32 (12 lepattanó, 7 assziszt, 2 labdalopás, 0 eladott labda), J. Murray 22 (10 gólpassz), Porter Jr. 19, A. Gordon és Caldwell-Pope 12-12 ill. Davis 32 (14 lepattanó, 5 assziszt, 4 blokk),  James 27 (6 lepattanó, 8 gólpassz, 7 eladott labda), Reeves és Russell 13-13, Prince 11.

(Borítókép: Nikola Jokic (15 – Denver Nuggets) Anthony Davis (3 – Los Angeles Lakers) ellen dob kosárra a Nyugati Konferencia első köre rájátszásának egyik meccsén a Ball Arenában, Denverben, Coloradóban, 2024. április 20-án. Fotó: Matthew Stockman / Getty Images Hungary)