Ilyen volt az élet Budapesten a két háború között: egy hétköznapi polgár fotói kerültek elő

Amatőr fotókon nézheted meg, milyen volt a budapesti élet régen.

Budapesti élet régen
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Retikül
Top olvasott cikkek

Különleges élmény olyan felvételeket nézegetni a régi időkből, amiket fényképészek készítettek, de talán még érdekesebbek azok a képek, amik hétköznapi emberektől származnak. Egy egész gyűjteményre való amatőr fotó került nemrégiben nyilvánosságra, amelyek főként a '20-as, '30-as, '40-es évek Budapestjét mutatják be.

A képeket Bor Dezső fővárosi tisztviselő, a Székesfővárosi Zenekar alapító karnagya készítette, aki amatőr fotósként követte kamerájával a városi középosztály klasszikus élethelyzeteit és helyszíneit. Jól komponált fotói egy képzett, a korszak fotósmagazinjaiból tájékozódó szerzőről vallanak - írták a Fortepanon, ahol a sorozat megjelent.

A budapesti élet régen

Bor Dezső 1888-ban született, és 1974-ben hunyt el. Az első világháború idején katonazenészként szolgált, később pedig megalapította a Székesfővárosi Zenekart. A formáció az első szimfonikus zenekar volt, ami a Magyar Rádióban már tíz nappal működésének megkezdése után szerepelt. Ahogyan a Fortepanon olvasható, Bor Dezső képei a két háború közötti polgári világ és világkép harmonikus, humánus, élettel teli lenyomatai. Nézd meg egy hétköznapi ember szemével, milyen volt a budapesti élet régen!

Fotók: Fortepan/Bor Dezső

Melyik teret látod ezen az 1933-ban készült fotón? Ismerd fel Budapest ikonikus részeit!

A tősgyökeres pestieknek tudniuk kell!

Elolvasom

DOGZ Fesztivál a Városligetben!

Szeptember 7-én kutyás bemutatókkal, falkasétával, izgalmas előadásokkal, tanácsadással és gyerekprogramokkal vár mindenkit az év legnagyobb kutyás rendezvénye. Regisztráció az ingyenes rendezvényre.

Promóció

Ezt is szeretjük