A Diósgyőr női kosárlabdacsapata története első bajnoki címét nyerte

2024.05.07. 20:51
A Diósgyőr hazai pályán tíz ponttal legyőzte a Győrt kedden a női kosárlabda NB I döntőjének harmadik mérkőzésén, ezzel 3–0-s összesítéssel megnyerte a párharcot, és megszerezte fennállása első bajnoki címét.

A finálé szerdán a tavaly harmadik DVTK 75–62-es hazai sikerével indult, amely szombaton Győrben is simán, 97–62-re diadalmaskodott. A harmadik felvonásra már a hétvégén elkelt az összes jegy a DVTK Arénába, jelezve, hogy a piros-fehér tábor kedden este bajnokavatásra készül. Ennek megfelelően elképesztő hangulat várta a csapatokat.

A szövetségi kapitányként is dolgozó Völgyi Péter vezetőedző együttese 7–0-lal kezdett a hazai szurkolók nagy örömére, de nemsokára már az elmúlt kiírásban ezüstérmes Győr vezetett négy ponttal, főként a magyar válogatott Goree Cyeshának köszönhetően. A folytatásban a Diósgyőr egy 20–6-os rohammal a 15. percben 15 pontra meglépett, a szintén magyar válogatott Aho Nina ekkor már 11 pontnál tartott. A 2012-ben bajnok Győr azonban nem hagyta magát, és remekül triplázva hat pontra felzárkózott, a nagyszünetben 39–32 volt az állás.

D VAJ20240507005
Fotó: MTI

Térfélcsere után sorra maradtak ki a helyzetek, alig született kosár, mindkét gárda idegesen, sok hibával játszott, a 30. percben 49–45 állt a nagyórán. Az utolsó játékrészben Cziczás László együttese hat perc alatt csak négy pontot hozott össze, ezalatt ismét tíz pont fölé nőtt a különbség, és innen már nem volt visszaút a vendégek számára. A meccs legjobbja Aho lett 17 ponttal.

Az Euroligában tavasszal negyeddöntős Diósgyőr hat bajnoki bronz és öt ezüst - valamint négy Magyar Kupa-diadal - után története első aranyérmét nyerte meg. A miskolciak mindössze egyszer kaptak ki az NB I-es idényben, amelyet 24/1-es győzelmi mérleggel zártak.

A bajnokságban 2014 óta először fordul elő, hogy nem a Sopron ünnepelhet a szezon végén.