A Győr nyerte a kézirangadót, mégis van miért örülnie a Ferencvárosnak

2024.05.11. 18:57
A címvédő Győr házigazdaként 32–30-ra legyőzte a Ferencvárost a női kézilabda NB I szombati rangadóján. A fővárosiak 21 győztes meccs után először kaptak ki a bajnokság mostani idényében, viszont az egymás elleni eredmények még mindig a Fradinak kedveznek.

A Magyar Kupa-címvédő Ferencváros november közepén az NB I-ben 28–22-re verte a győrieket, így utóbbiaknak ezúttal legalább hét góllal kellett volna nyerniük, hogy életben tartsák reális esélyüket bajnoki címük megvédésére – kezdte összefoglalóját a Magyar Távirati Iroda.

Az első pillanattól magas hőfokú és lendületes volt a játék, a nyitó öt percben volt kiállítás, sárga lap, büntető és videobírós visszajátszás is. Az ETO egy 4–0-s sorozattal ellépett, csakhamar azonban egyenlített az FTC, és az első félidő hátralévő része kiegyenlített játékot hozott, a hibák száma is közel egyenlő volt. Bár a 29. percben a négygólos különbségért támadhatott a címvédő, a szünetben csak 16–15-re vezetett.

DKRCS20240511004
Fotó: MTI

A vendégek 3–2 után a második felvonás elején, 17–16-nál vezettek ismét, a folytatásban pedig összeszedett, taktikus játékkal, hatékony védekezéssel megakadályozták, hogy ellenfelük ismét ellépjen.

Hazai oldalon hiányoztak a megszokott kiemelkedő kapusteljesítmények, így a győzelem is veszélybe került. A hajrában a Ferencváros számára már csak a százszázalékos mérleg, illetve a veretlenség megőrzése volt a tét, és bár egyik sem sikerült,

a kétgólos vereséggel – a kedvezőbb egymás elleni eredmények miatt – is újabb lépést tett a bajnoki cím megszerzése felé.

Az ETO mindössze hat, az FTC 11 lövést rontott a meccsen.

Ana Gros hat, Stine Oftedal öt, Szöllősi-Schatzl Nadine és Győri-Lukács Viktória négy-négy góllal, Silje Solberg három, Sandra Toft négy védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Andrea Lekic kilenc, Klujber Katrin nyolc, Angela Malestein öt alkalommal talált be, Böde-Bíró Blankának kettő, Janurik Kingának egy védése volt.

„Nagyon nehéz kontollálni a győriek játékát, az elmúlt két hétben is láthattuk, hogy nagyon jó teljesítményre képesek. A 32 kapott gól soknak tűnik, de úgy éreztük a mérkőzés közben, hogy jól védekeztünk” – nyilatkozta a meccs utáni sajtótájékoztatón Allan Heine, az FTC vezetőedzője.

Hozzátette, egy ilyen hőfokú találkozón nagyon nehéz a kontrollt hatvan percen keresztül gyakorolni, de meglátása szerint összességében jól megoldották. Mint mondta, a kétgólos vereség ellenére elégedettek, mert ez számukra gyakorlatilag győzelemmel ér fel a párharc első meccsének megnyerése miatt.

„A vereség ellenére a kedvező eredmény miatt vegyes érzéseink vannak, de összességében elégedettek vagyunk. Andrea Lekic és Klujber Katrin is világklasszis színvonalon teljesített” – mondta a dán edző.

A Bajnokok Ligája-elődöntős győrieket irányító Per Johansson úgy fogalmazott, támadásban nagyon jól játszott a Ferencváros, a hétgólos győzelemhez sokkal jobb védekezésre lett volna szükségük, de ezt nem tudták megvalósítani.

„A 32 dobott gól jó szám, viszont nagyon sok technikai hiba párosult emellé. Két periódusban is volt esélyünk elérni a hét találatos különbséget, de a technikai hibák mindkétszer megbosszulták magukat” – vélekedett.

Hangsúlyozta, némileg csalódott, mert nem sikerült közelebb kerülniük a hétgólos különbséghez, de összességében ő is elégedett. Mint rávilágított, nagyon nagy volt a küzdelem védekezésben, Andrea Lekic esetében kijöttek emberfogásra, de ő nagyon okos játékos, és ezeket a helyzeteket jól oldotta meg.