Molnár Martin az újoncok dobogóján kezdett a brit autósport legendás pályáján

IMG 9667
2024.05.11. 20:20
Szezonja második hétvégéjét teljesíti Molnár Martin a brit Formula–4-ben, és a motorsport egyik legendás versenyhelyszínén, Brands Hatchben már az első futam után trófeát vehetett át.

A Virtuosi Racing pilótájára szombaton egy időmérő és a három közül az első futam várt, s elmondása szerint már a kvalifikáción is hajszálra volt egy olyan eredménytől, amely alaposan átalakíthatta volna hétvégi céljait – közölte honlapján a versenyző csapata.

Az időmérőn nagyon közel voltunk, szóval ha 12 ezredet javulok, azzal egy hellyel előrébb kerültem volna, ami a fordított rajtrács pole-pozícióját jelentené. Így sem volt rossz, a 13. lettem

– mondta el Martin a napja végén.

Az első futamon a 11. pozícióból startolhatott, mivel itt az időmérőn elért második leggyorsabb köreik alapján állították fel a pilótákat a rajtrácsra.

Két helyezést javulva a 9. helyen ért célba a 20 körös versenyen, ami az eddigi legjobb eredménye a sorozatban, de ennél is fontosabb, hogy az újoncok értékelésében ezzel a nap harmadik legjobb pilótája lett a brit Rowan Campbell-Pilling és a kínai Csuj Juanpu mögött, vagyis jelenése volt a kategória díjátadóján.

Molnár Martin egyúttal két csapattársát is legyőzte, Maxwell Dodds és Fu Juhao a 17. és a 18. helyen értek célba.

Közép-európai idő szerint vasárnap 12 órától rendezik meg a második, 16.45 órától pedig a harmadik futamot.

A 2024-es brit F4-es idény:

• április 27–28.: Molnár Martin csapata legjobbjaként kezdte Formula–4-es karrierjét Doningtonban
  • 2. Brands Hatch – május 11–12.
  • 3. Snetterton – május 25–26.
  • 4. Thruxton – június 8–9.
  • 5. Silverstone – június 15–16.
  • 6. Zandvoort (Hollandia) – július 13–14.
  • 7. Knockhill – augusztus 10–11.
  • 8. Donington Park – augusztus 24–25.