Tíz éve a Szolnokkal nyert bajnokságot, most az NBA-ben szórja a triplákat

2024.05.13. 06:54
Nem véletlenül a Denver Nuggets a bajnoki címvédő az NBA-ben, a coloradóiak semmilyen szituációban nem jönnek zavarba. Hiába vesztették el otthonukban pocsék játékkal a nyugati főcsoport elődöntőjének első két mérkőzését a Minnesota Timberwolves ellen, utána idegenben kétszer is simán győztek, és visszaszerezték a pályaelőnyt. Amiben komoly része volt Justin Holiday, az egykori szolnoki sztár három triplájának.

Minneapolisban a Timberwolves az előző hazai meccsük betlije után úgy jött ki a pályára, mintha nevükhöz híven igazi farkasok lettek volna, akik ráadásul vért ittak. Főleg Anthony Edwards volt roppant agilis, első négy dobása jó volt, öt perc után 11 pontnál tartott, és a vendéglátó 22–15-re elhúzott. Az alapszakasz MVP-je, Nikola Jokics azonban nem szokott zavarba jönni, ha az ellenfél erősen kezd, összekapta övéit, kivágtak egy 11–0-s szériát, és mivel a többiek is pontosan céloztak (az első negyedben kiemelkedő 63,2 százalékos pontossággal), az első 12 perc 29–24-es vendégelőnnyel zárult.

A másodikban sem változott semmi, 122-es sorozatot vágott ki a Nuggets a kispadon pihenő Jokics nélkül is.

Az egykoron Szolnokon légióskodó cserejátékos, a 35 éves Justin Holiday, az Olaj 2013–2014-es bajnokcsapatának oszlopos tagja bevert két hibátlan triplát.

Majd a rapszodikus Reggie Jackson szintén, és 2641-nél megint időt kellett kérnie a sérült Chris Finchet helyettesítő hazai másodedzőnek, Micah Norinak. 3046-nál már 16 pont volt a differencia! Jokics ellenállhatatlan volt, 8/10-es mezőnymutatóval 17 pontnál tartott.

A félidő utolsó 20 másodperce korábban sohasem látott varázslatot hozott: 8 pontot szerzett a Nuggets úgy, hogy közben kétszer is eladta a labdát a Timberwolves, és a dudaszó pillanatában Jamal Murray a saját térfele közepéről bebombázott egy hármast!

Így 6449-es vendégvezetéssel vonultak pihenőre a csapatok, dacára annak, hogy Edwards egy félidő alatt 23 pontot termelt.

Fordulás után volt már 5876 is, nem lankadtak a látogatók. Miközben Edwards továbbra sem tudott hibázni, már 33 pont állt a neve mellett a harmadik negyed derekán, és 7384-re felzárkózott a házigazda.

Mellesleg Aaron Gordon is bődületesen nagyot játszott, a harmadik játékrész vége felé 9/9 volt mezőnyből, és 23 pontnál járt. A játékrész 7990-nel ért véget, Jokics négy személyi hibával a padot koptatta, a zseniális Edwards 37 pontot számlált, még nem dőlhetett hátra a vendég.

Nem dőlhetett hátra, de őrizte megnyugtató előnyét, és 99:111-gyel léptek be a csapatok az utolsó három percbe. Christian Braun is beleszólt a meccsbe a kispadról:

A kiélezett hajrában a Nuggets magabiztosan őrizte előnyét, és összesítésben kiegyenlítette az állást. Érdekesség: az első négy meccs mindegyikén az idegenben játszó csapat győzött!

Amilyen nagy meccset játszott Minneapolisban a Nuggets és a Timberwolves, olyan egyoldalú verés lett a New York Knicks indianapolisi vendégjátékából. Akkora volt a Pacers fölénye, hogy a játékidő jelentős részében a cserék játszottak... Mindenesetre négy meccs után egál az állás, akárcsak a másik párharcban.

NBA, rájátszás, 2. kör

Keleti főcsoport

Indiana Pacers–New York Knicks 121–89. Legjobb dobók: Burks 20, Brunson 18, McBride 16, illetve Haliburton 20, McConnell 15 (10 assziszt), Siakam és Toppin 14-14, Turner 13, I. Jackson 10.

Az állás: 2:2.

Nyugati főcsoport

Minnesota Timberwolves–Denver Nuggets 107–115. Ld.: Edwards 44, Conley 15, Towns 13 (12 lepattanó), Gobert, McDaniels, Reid 11-11, ill. Jokics 35 (7-7 lepattanó és assziszt, 3 labdaszerzés), Gordon 27 (11/12 mezőnyből), Murray 19, Brown 11, Holiday 10.