Billie Eilisht most először láttuk ebben a szerepben

2024.05.15. 07:36
Miközben Jalen Brunson vezérletével a New York Knicks kivasalta az Indiana Pacerst az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszásában, a keleti főcsoport elődöntőjében (121–91), a bajnok Denver Nuggets is a konferenciadöntőbe jutás küszöbére került az immár háromszoros alapszakasz-MVP Nikola Jokicsnak köszönhetően. Kezd érvényesülni a papírforma.

Könnyen lehet, hogy eddig Jalen Brunson az NBA-playoff legjobbja, merthogy szerda hajnalban ötödször érte el vagy lépte túl a 40 pontot, amikor 44-et vágott az Indiana Pacersnek, és főszerepet vállalt a teljesen egyoldalú mérkőzésen elért 121–91-es sikerben. Amivel egyetlen győzelemre került attól, hogy 24 év után újra bekerüljön a keleti főcsoport döntőjébe.

Brunson 28 pontot dobott az első félidőben, ami playoff-csúcs a Knicks történetében.

A látvány tetszett a celebeknek. Billie Eilish is ott drukkolt az első sorban a Madison Square Gardenben, a vezérszurkoló szerepében is megállta a helyét az énekes:

Brunson tarthatatlan volt, 32,9 pont az átlaga az idei rájátszásban:

Denverben, a Ball Arenában az első félidő a Nuggetsé volt a Timberwolves ellen, elsősorban a remekül játszó Nikola Jokicsnak (ki másnak?) köszönhetően. A vendégek pontgyárosa, Anthony Edwards 1/8-as mezőnymutatóval mindössze 7 pontig jutott. Félidőben 44–40 volt az állás, aztán vett egy nagy levegőt a vendég, és átvette a vezetést (53–55), de aztán újból lendületbe jött a házigazda (64–57).

Jokics élete egyik nagy játékát nyújtotta, a harmadik negyed közepén már 25 pontnál járt 13 gólpassz mellett, bemutatta a centerjáték magasiskoláját.

Kezdett kinyílni az olló (76–63). De Edwards mintha magára talált volna, gyorsan betermelt 5 pontot, és Michael Malone-nak, a Nuggets edzőjének 78–70-nél időt kellett kérnie. Jokics azonban mindenre gyógyszert jelentett, ahogy picike rés mutatkozott a pajzson, azonnal betömte a zombori mágus. Még a harmadik játékrész befejezése előtt 34 pontig jutott 13/17-es mezőnyszázalékkal: 88–74-gyel vonultak a csapatok az utolsó szünetre, Jokics 16 pontot termelt ebben a játékrészben.

Aztán kijöttek, és 98–80-nál érdemben eldőlt a meccs, mert már csak 7 perc 11 másodperc volt hátra. Edwards nem is hasonlított önmagára, 13 dobásából csak 3 ment be, a Timberwolves nem bírta el fiatal klasszisa betlijét.

A vendégek az utolsó erejükkel csináltak még egy 10–3-as szériát, feljöttek 101–90, re, de csak ennyire futotta a lendületükből. A zombori lótenyésztő (hivatalos nevén Nikola Jokics) gyorsan a gyűrűbe küldött egy triplát, ezzel már 40 pontnál tartott, 108–92 után nem maradtak nyitott kérdések. Jokics még zsákolt is, ami nála minden szökőévben egyszer történik meg.

Jokicsra nehéz volt jelzőket találni, azért megpróbáltuk: ellenállhatatlan, káprázatos, lehengerlő, lelkesítő. Mármint a hazai szurkolóknak.

Az első két hazai meccs meglepetésszerű elvesztése után hármat nyert zsinórban a bajnok, kezd helyreállni a világ rendje.

NBA, rájátszás, 2. kör

Keleti főcsoport

• New York Knicks–Indiana Pacers 121–91
  • Legjobb dobók: Brunson 44, Hart 18 (11 lepattanó), Burks 11, McBride 17, illetve Siakam 22, Turner 16, Haliburton 13, Nembhard 11.

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–2, a Knicks javára.

Nyugati főcsoport

• Denver Nuggets–Minnesota Timberwolves 112–97
  • Ld.: Jokics 40 (7 lepattanó, 13 gólpassz, 2 labdalopás, 1 blokk, 0 eladott labda, 15/22 mezőnyből), Gordon 18 (10 lepattanó), Murray és Caldwell-Pope 16-16, Braun 10, ill. Towns 23, Gobert 18 (11 lepattanó), Edwards 18 (5/15 mezőnyből), Alexander-Walker 14.

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–2, a Nuggets javára.