Sosem történt még ilyen a világbajnokságon, mégis a szenvedő fél örülhetett a végén

2024.05.15. 10:40
Kanada már 6–1-re is vezetett, de csak hosszabbításban tudta legyőzni Ausztria csapatát kedden este a csehországi jégkorong elit világbajnokságon. Korábban sosem volt arra példa, hogy egy csapat ötgólos hátrányt dolgozzon le az utolsó harmadban.

A prágai mérkőzés első két harmadában a tengerentúli együttes uralta a játékot és hat gólt lőve megnyugtató előnyre tett szert.

A harmadik szakaszban azonban a rivális kihasználta, hogy a korábbinál szellősebben védekezett a kanadai válogatott, és kilenc lövéséből öt gólt szerezve – az utolsót 49 másodperccel a vége előtt – egyenlíteni tudott. A hosszabbítás aztán csupán 15 másodpercig tartott, mivel John Tavares szinte azonnal a bedobás után bevette az osztrák kaput.

GettyImages-2152413090
Fotó: Getty Images

Az osztrák válogatott azzal, hogy döntetlenre mentette a mérkőzést, történelmi bravúrt hajtott végre, mivel még nem volt arra korábban példa, hogy egy csapat ötgólos hátrányt dolgozzon le az utolsó harmadban. Ez a bravúr most összejött az osztrákoknak, a mérkőzést viszont nem tudták megnyerni, így csak egy ponttal gazdagodtak.

Jégkorong, világbajnokság, csoportkör, 3. forduló
A csoport (Prága):

• Kanada–Ausztria 7–6 (3–1, 3–0, 0–5, 1–0) – hosszabbítás után
  • Norvégia–Dánia 2–0 (0–0, 1–0, 1–0)

Az állás: 1. Kanada 8 pont/3 mérkőzés (16–9), 2. Svájc 8/3 (13–8), 3. Finnország 7/3, 4. Csehország 6, 5. Dánia 3/3 (6–8), 6. Norvégia 3/4 (8–15), 7. Ausztria 1/3, 8. Nagy-Britannia 0/2

B csoport (Ostrava):

• Franciaország–Lengyelország 4–2 (2–0, 2–2, 0–0)
  • Lettország–Kazahsztán 2–0 (0–0, 2–0, 0–0)

Az állás: 1. Svédország 9 pont/3 mérkőzés, 2. Lettország 7/3, 3. Szlovákia 5/3, 4. Egyesült Államok 4/3 (12–11), 5. Franciaország 4/3 (7–8), 6. Kazahsztán 3/3 (5–9), 7. Németország 3/3 (8–16), 8. Lengyelország 1/3