Világgá kürtölte a légiutas-kísérő: ők a legidegesítőbb utasok

2024. május 16.
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Elmondta a légiutas-kísérő: ők a legidegesítőbb utasok Fotó: Getty Images

Te köztük vagy?

Heather Poole, aki huszonnyolc éve dolgozik légikísérőként, a CNN-nek elmondta, hogy az utasok leggyakrabban az elromlott fedélzeti szórakoztató rendszer, a wifi hiánya és a hátradöntött ülések miatt panaszkodnak – ezek pedig néha már a személyzet türelmét is próbára teszik.

Az ülésdöntés régóta vita tárgya, és néha annyira elfajul, hogy a személyzetnek kell közbelépnie.

Bár minden utasnak joga van hátradönteni az ülését, sokan dühösek lesznek a helyhiány miatt az amúgy is zsúfolt repülőgépeken. Az sem segít, hogy az ülések egyre kisebbek, így kevesebb hely marad a nyújtózkodásra.

Poole szerint, ha az utasok ilyen ügyekben a légiutas-kísérőkhöz fordulnak, nem sok eredményre számíthatnak, mivel "semmit sem tudnak tenni a hátradőlő ülésekkel kapcsolatban".

- Ha valaki rugdossa az ülést, vagy azzal fenyegetőzik, hogy arcon vágja a másikat, akkor őt távolítják el a gépről, nem pedig azt, aki két centivel hátrébb tolta az ülését – mondja.

Hozzátette, hogy ha valaki mégis hátradönti az ülését, akkor udvariasan, lassan tegye, és figyeljen a mögötte ülőre, hogy elkerülje például a laptop összetörését. Az ülés hátradöntéséhez egyébként nem szükséges engedélyt kérni a mögöttünk ülőtől.

Ezeket a titkos kódokat használják a légiutas-kísérők egymás között, ha bajt észlelnek a fedélzeten

Ezeket a titkos kódokat használják a légiutas-kísérők egymás között, ha bajt észlelnek a fedélzeten

Poole úgy véli, a probléma valójában az, hogy a légitársaságok túl sok ülést zsúfolnak be a gépekbe.

Az egész valójában a helyről szól. A legtöbb légitársaság lehetőséget ad arra, hogy több helyet vásároljunk magunknak.

Egyesek szerint a légitársaságok szándékosan teszik kényelmetlenebbé az üléseket, hogy az utasokat több pénz elköltésére ösztönözzék.

A Flyers Rights szerint Amerikában a 2000-es évek eleje óta a normál turistaosztályon a szabványos ülések szélessége átlagosan 47 centiméterről 43-ra csökkent.

A fapados légitársaságok már évekkel ezelőtt megszüntették az ülések hátradöntésének lehetőségét. A Ryanair például már 2004-ben lemondott róla. De a hosszabb, alvást igénylő járatokat kínáló társaságok is csendben eltörlik ezt a funkciót.

Az utazás szélesíti a látókört, de alkalmazkodást is igényel. Indulás előtt érdemes utánanézni a helyi kulturális normáknak, éttermi etikettnek és a nyelvnek. A fenti bosszantó szokások pedig mindenképp kerülendők.

via3+

Ha tetszett a cikk, iratkozz fel a hírlevelünkre itt.


Megosztás Küldés Messengeren Pinterest